Вантажна спецтехніка: основні види, переваги та призначення

Вантажна спецтехніка: основні види, переваги та призначення

Виконання важких робіт в сільському господарстві або промисловій галузі супроводжується шляхом залучення вантажної спецтехніки. Така техніка має різний вид і виконує різноманітні функції. На ринку представлено безліч моделей мало- і великогабаритної спецтехніки для виконання щоденної складної роботи.  

Що таке спецтехніка?

Спецтехніка – це транспорт, що виконує вузькоспеціалізовані види робіт у різних сферах: будівельній, сільськогосподарській, дорожньо-будівельній та інших. Завдяки їй вирішуються багатоетапні завдання, з якими одними людськими ресурсами справитися важко. Роботи з допомогою техніки виконуються ефективно та якісно.

Перевезення негабаритних вантажів з великою вагою здійснюється за допомогою трала з низькою рамою та тягача. Екскаватор викопає котлован під будівництво багатоповерхівки в зазначені терміни. На сучасному ринку представлене різноманітне навісне та причіпне обладнання до спецтехніки, що дозволяє розширити сферу використання вантажної техніки.

Види вантажної спецтехніки

Вантажна спецтехніка – незамінний помічник на будівельних майданчиках. ЇЇ приміняють для підготовки місця під будівництво, проведення комунікацій та переміщення вантажів. Спеціальна техніка буває різних видів, на які варто звернути увагу. 

 1. Дорожня.

 2. Пожежна.

 3. Лісозаготівельна.

 4. Комунальна.

 5. Вантажопідйомна.

 6. Для використання у воєнних цілях.

 7. Інша техніка.

Деякий транспорт може використовуватися одразу для декількох завдань. Він відрізняється видом монтажу шасі та функціональними можливостями. Буває й інша техніка спецпризначення. Чим більш розвивається народне господарство та сфери життєдіяльності людей, тим більше типів спецтехніки виробляється. Подробиці дивиться на сайті https://avtek.ua/ua/c-avtotekhnika.

Технічні характеристики

Техніка спеціального призначення обирається згідно заданих технічних характеристик. Це один з важливих критеріїв, на який звертається увага перед покупкою автомобіля. Інвестувати в правильну техніку – головне завдання кожного господаря. При врахуванні всіх факторів агрегат принесе прибуток компанії. В технічні характеристики входять наступні дані:

 • потужність;

 • вантажопідйомність;

 • висота завантаження;

 • глибина риття;

 • якого типу ходова частина;

 • оснащення;

 • функціональні можливості;

 • інші. 

Експерти рекомендують зважати на об'єм робіт, який буде виконувати техніка. Виходячи з основних завдань, потрібно вибрати підходящі моделі. Не варто обирати машини з непотрібним функціоналом. Якщо підприємству потрібна техніка спеціального призначення з додатковим обладнанням, рекомендується уточнити в дилера, чи є воно в наявності до обраного варіанту. 

Основні переваги та призначення

Використання техніки спеціального призначення має переваги, на які слід звернути увагу.

 1. Швидкість виконання запланованих робіт. В порівнянні з працею людей, будь-яка машина з середньою продуктивністю виконує необхідні процеси оперативніше.

 2. Якість виконання робіт. 

 3. Економія витрат на людський труд. Взята в оренду спецтехніка коштує значно дешевше. 

 4. Економія часу на заплановані роботи. 

Машини спеціального призначення  застосовуються в різних галузях. 

В будівництві широко використовуються крани, лебідки, екскаватори, бетономішалки, самоскиди, вантажівки. Завдяки різноманітності моделей, будівництво будинків здійснюється в короткі терміни. 

В сільському господарстві широко використовуються сівалки, комбайни, молотарки, косарки, самоскиди та інші авто. Фермери користуються універсальними варіантами з облаштованим спецкріпленням для навісних змінних елементів. Завдяки цьому один агрегат виконує декілька функцій. 

При будівництві доріг використовується дорожня техніка: грейдери, фрезери, ковзанки, укладачі. Вона вважається універсальною. 

В автомобільну спецтехніку входять агрегати, які мають спеціальне обладнання, щоб транспортувати нестандартні вантажі: бензовози, цистерни, рефрижератори, бетономішалки  та інші машини.

Виконання комунальних робіт ефективно проводиться з допомогою комунальної техніки спеціального призначення. Це снігоприбиральні машини, сміттєвози та інші.

Головна перевага всієї спецтехніки – економія часу та грошей. Роботи в будь-якій сфері діяльності виконуються якісно та оперативно.